Menu

PFC, w skrócie Polish Flashpoint Community, to otwarta społeczność zrzeszająca polskich graczy ARMA: COLD WAR ASSAULT (znane też jako OPERATION FLASHPOINT). PFC powstało w celu organizacji wciąż aktywnej, polskiej części sceny ARMA:CWA. Naszym priorytetem jest wspólna zabawa w trybie gry wieloosobowej. W tym celu uruchomiliśmy dedykowany serwer gry, który jest miejscem spotkań graczy z Polski, jak i z zagranicy. Powstała również ta strona internetowa i forum, na którym prowadzone są dyskusje na różne tematy związane z grą. PFC nie jest bierne i będzie, poza codziennymi niezobowiązującymi grami, organizować rozgrywki w formie pojedynczych misji wieloosobowych, bądź ich całej serii składających się na większą całość (kampanię). PFC nie jest odizolowane i prowadzi żywe i przyjacielskie kontakty z innymi grupami i klanami serii ARMA.

Nie jesteśmy klanem, nie jesteśmy grupą, jesteśmy społecznością. Co to oznacza w praktyce? Dołączyć może do nas każdy gracz, nawet taki należący już do jakiegoś klanu, bądź grupy. Członkostwo w PFC w żaden sposób nie koliduje z przynależnością do innego klanu bądź grupy, ponieważ cel istnienia i działalności PFC jest zupełnie inny od wyżej wymienionych. Liczymy na pełne zrozumienie liderów klanów i grup, którzy nie będą traktować nas jak konkurencję, lecz pierwiastek skupiający całą polską scenę ARMA:CWA.

Społeczność PFC składa się z dwóch grup:

Gracz zweryfikowany, to gracz, który został pozytywnie zweryfikowani przez społeczność PFC. Spełnia wszystkie wymagania, a jego zachowanie nie budzi zastrzeżeń. Przywilej bycia graczem zweryfikowanym polega na pierwszeństwie (wobec niezrzeszonych graczy) udziału w rozgrywkach w przypadku ograniczonej liczby miejsc. Jest to również wygodna forma współpracy z PFC dla graczy, którzy nie chcą lub nie mogą bliżej związać się z naszą społecznością.

Członek PFC, to gracz, który posiada pełne członkostwo w społeczności poprzez swoje długotrwałe zaangażowanie w jej rozwój. Przywileje wynikające z członkostwa w PFC to pierwszeństwo w rozgrywkach (wobec wszystkich pozostałych graczy), indywidualny wpis do szablonu drużyny (squad.xml), oraz wpływ na kierunek i sposób działalności naszej społeczności.